Kakaovník
Kakao zrnka

Produkcia nášho kakaa spadá do programu cocoa life

Vďaka programu Cocoa Life sa produktom Milka dostáva jemného zaobchádzanie už od ich vzniku.

Čokoláda
Muž s nožom krajec kakaový plod

Kakao je jednou z najdôležitejších zložiek našej čokolády. Záleží nám na tom, aby si ju naši zákazníci mohli vychutnať s vedomím, že použité suroviny boli vypestované s ohľadom na životné prostredie. Preto podporujeme farmárskej komunity v ich snahe produkovať kakao tým najudržateľnejším možným spôsobom. Snažíme sa tak pomáhať ľuďom, ktorých živobytie je na pestovanie tejto suroviny závislá.

Zobraziť viac

Alpské kravy
 Mlieko

100% alpské mlieko z rodinných fariem

Všetko naše mlieko pochádza z malého alpského regiónu s rozlohou len 100 km2. Tu sa nachádza 800 drobných fariem, z ktorých každá chová v priemere len 60 kravičiek.

Biele pozadie
Muž dojacie kravu

Mlieko je pre značku Milka tým najdôležitejším už od jej založenia - ako ostatne napovedá jej názov. Čo sa nikdy nezmení, je náš záväzok vždy používať výhradne mlieko z alpskej prírody, z ktorého vyrábame tú najjemnejšiu čokoládu na svete.

Zámerne sme sa rozhodli používať len 100% alpské mlieko. Sme totiž presvedčení, že tajomstvo výnimočnosti našej čokolády spočíva z veľkej časti práve v kvalite mlieka, ktorému je venovaná tá najvyššia starostlivosti.

Zobraziť viac